Startuoja projektas – PAŽINK DISLEKSIJĄ

Mokymų, skirtų disleksijos sutrikimą turinčių vaikų tėvams, globėjams (rūpintojams) organizavimas 2020 m.

Projektas skirtas tėvams, globėjams (rūpintojams), kurie augina vaiką, turintį disleksijos sutrikimą. Disleksijos sutrikimą turintys vaikai dažnai negeba perskaityti teksto, o jei jį ir perskaito, tai negali suvokti jo esmės. Šį sutrikimą turi apie 10 proc. Vaikų. Lietuvoje yra daugiau kaip 32000 vaikų, turinčių skaitymo sutrikimą (disleksiją) ir apie 60000 tėvų, kurie juos augina. Pagalbos vaikams, turintiems disleksijos sutrikimą sistema Lietuvoje veikia tik formaliai – kitaip tariant ant popieriaus, o realybėje šie vaikai neturi jokios pagalbos, nei tevai, nei mokytojai neturi tinkamų žinių bei specialaus pasiruosimo, todėl  itin svarbu rūpintis vaiko psichologine būsena.

Projekto metu vyks mokymai, skirti visiems, kurių vaikai turi disleksijos sutrikimą. Tiems, kurie jau senai žino, jog vaikas sunkiai skaito ir rašo, deja dažnai neturi elementarių žinių, kodėl taip yra, kaip tam vaikui padėti, kokias priemones naudoti, o kokių metodų nenaudoti jokiu būdu ir tiems, kurie ką tik sužinojo apie šį vaiko sutrikimą ir nežino,ką toliau jiems reikia daryti. Mokymų tikslas – suteikti kuo daugiau žinių ir informacijos tėvams, globėjams (rūpintojams), sužinojusiems, jog jų vaikui yra nustatytas disleksijos sutrikimas. Suteikti tėvams įrankius, kurių pagalba jie galės padėti savo vaikams mokymosi eigoje. Taip pat suteikti kuo daugiau informacijos, kaip jie gali bendradarbiauti su pedagogais, logopedais bei spec. pedagogais.

Projekto metu mokymus sudarys 3 dalys ir yra 8 akad. valandų trukmės kursas. Bus pristatomos 3 temos: „Mokymai tėvams: kaip padėti vaikui, turinčiam disleksijos sutrikimą“ – lektorė logopedė Lina Narkevičienė;
„Kaip atpažinti skaitymo/rašymo (disleksijos) sutrikimą, pritaikyti ugdymo turinį ir padėti sėkmingai mokytis“ – lektorė spec. pedagogė Reda Andriekutė.
“Susipažinkime – aš DISLEKSIKAS” – aktorius Žilvinas Rmanauskas

Mokymuose tėvai gaus pilną informaciją apie disleksijos sutrikimą: kodėl jis atsirado, kas tai įtakojo, kaip gyventi suo šiuo sutrikimu, kokiomis papildomomis mokymosi priemonėmis galima naudotis, kokios yra skaitymo alternatyvos. Taip pat gaus informacijos apie specialias metodikas dėmesio koncentracijai, atminties lavinimui ir t.t

Projektas yra dalinai finansuojamas Socialinės apsuagos ir darbo ministerijos.

Projekto trukmė – 2020 m. lapkritis – gruodis.

REGISTRACIJA į MOKYMUS TĖVAMS apie DISLEKSIJĄ

Bendrinkite šį įrašą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *