Visi disleksijos pažinimo savaitės renginiai

Disleksijos savaitė programa2021

Disleksijos pažinimo savaitė

2021.10.04-2021.10.10

Nuo spalio 4 d. iki mokslo metų pabaigos

Edukacija mokykloms „Apie disleksiją paprastai“ (gyvai arba nuotolinė, nemokama)

Lietuvos aklųjų biblioteka (Biblioteka skaitantiems savaip)

Tai tuo pačiu pavadinimu išleistos knygutės pristatymas, skirtas supažindinti mokinius su disleksija. Draugas, kuriam sunkiau sekasi skaityti ar rašyti, nėra kvailas ar tinginys. Pavyzdžiai, užduotys, diskusijos padės suprasti, kad tam tikri sunkumai būdingi mums visiems, ir kad kiekvienas žmogus stiprus savaip.

Kviečiame mokytojus registruotis el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt, nurodant mokyklos pavadinimą, klasę, pageidaujamą datą ir laiką.

Spalio 4 d. 18–19 val.
Įžanginis pirmapradžio garso ir savęs pažinimo renginys (nemokamas)
„Dyslexia centras“. Smolensko g. 6
, Vilnius

Garso ir savęs pažinimo grupė skirta 7–14 metų vaikams, turintiems disleksiją. Tai įvadinis renginys, į kurį kviečiame visus, norinčius išbandyti šią praktiką. Panašų į gongų garsą kūdikiai girdi dar būdami motinos įsčiose, todėl pasinėrę į pirmapradžio garso erdvę jaučiame saugumą, ramybę ir natūralumą. Pirmapradis garsas padeda vaikui susikoncentruoti, nurimti, pamilti save.

Nepamiršk užsiregistruoti

Spalio 5 d. 11–14 val.
Šventė „Gyvenimas – žaidimas“
„Dyslexia centras“. Pramogų parkas „Adventica“, Ozo g. 18, Vilnius
Vaikų piešinių parodos „Gyvenimas – NE TIK tekstas“ atidarymas bei mažųjų autorių apdovanojimai! Renginio svečius kviesime pasisemti žinių mini konferencijoje apie disleksiją ir iš arti pažvelgti į disleksiją turinčio Jungtinės Karalystės disleksijos organizacijos „Nessy“ įkūrėjo Maiko Džounso gyvenimo iššūkius filmo „Mical“ peržiūroje (filmo trukmė – 20 min.). Renginio svečiai, kurie atvyks vilkėdami raudonai, galės pramogauti „Adventica“ pramogų parke už simbolinį 1 EUR mokestį.
Nuoroda i rengini

Spalio 6 d. 16–17:30 val.
Popietė „Sutik draugą bibliotekoje“
Lietuvos aklųjų biblioteka (Biblioteka skaitantiems savaip), Gerosios Vilties g. 10, Vilnius

Susitikimas bibliotekoje skirtas disleksiją turintiems 6–14 m. vaikams – susipažinti, pabendrauti ir smagiai pažaisti. Ką žaisime? Bibliotekoje galima rasti įvairiausių žaidimų – nuo „Alias“ iki „Monopolio“, tačiau, jei norisi pasidalinti žaidimais, kuriuos turite namuose, su malonumu pažaisime ir juos! O gal bus norinčių pažaisti šaradas ar sudalyvauti viktorinoje?

Nepamiršk užsiregistruoti! 

Spalio 7 d. 18–20 val.
1-oji tarptautinė disleksijos pažinimo konferencija „Disleksija ir jos nematoma pusė“ (nuotolinė, nemokama)
Mokymosi ypatumų centras „Labirintas“

Kadangi pati disleksija nėra lengvai pastebima, su ja gyvenantys vaikai ar suaugę taip pat dažnai jaučiasi atstumti, nepageidaujami, nematomi. Pirmojoje disleksijos pažinimo konferencijoje bus įkvepiančių patirčių, praktinių patarimų, naujausios mokslinės informacijos ir metodų, kurie padės kiekvienam iš mūsų geriau pažinti disleksiją, o gyvenantiems kartu su ja – atrasti vidinę ramybę bei atskleisti savo potencialą. Tikime visuomene, kurioje kiekvienas vaikas gali siekti aukštesnio išsilavinimo, karjeros bei gyventi visavertį gyvenimą! Užsiregistravę dalyviai konferencijos įrašą galės peržiūrėti iki 2021-10-31.

Nepamiršk užsiregistruoti! 

Spalio 8 d. 17:30–19 val.  17:00 – 18:30 val.
Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla. Pirmosios lietuviškos grožinės literatūros knygos apie disleksiją turintį vaiką pristatymas!
Mokymosi ypatumų centras „Labirintas“, Švitrigailos g. 11K–103

Vienas populiariausių lietuvių vaikų rašytojų, kurio knygų vaikai laukia su didžiuliu nekantrumu, pristatys naujausią detektyvinę knygą iš serijos „Domas ir Tomas“. „Dingusios mergaitės byla” – tai ne tik įtraukiantis siužetas, bet ir istorija apie vaiką, turintį disleksiją. Išgirsi paties autoriaus pasakojimą, galėsi užduoti kausimus bei turėsi galimybę įsigyti knygą iš paties Tomo rankų su tau asmeniškai skirtu autografu!

Nepamiršk užsiregistruoti! 

Spalio 8 d. 20–22 val. 19:00 – 22:00 val.
„Naktinėjimai bibliotekoje“
Lietuvos aklųjų biblioteka (Biblioteka skaitantiems savaip), Gerosios Vilties g. 10, Vilnius

Ar kada teko naktinėti tokioje neįprastoje vietoje? Užsuk į biblioteką ir sutik draugus, kuriems taip pat sunkiai sekasi skaityti! Disleksija – ne nuosprendis, o tik tam tikra aplinkybė. Tu – ne vienas!

Kas tavęs laukia? Susipažinimo žaidimai, žaidimas „Black stories“, smagi knygų estafetė tarp prieblandoje skendinčių bibliotekos lentynų ir atpalaiduojanti filmo su garsiniu vaizdavimu peržiūra.

Nepamiršk užsiregistruoti! 

Iki spalio 31 d.

Leidinių apie skaitymo sutrikimus poreikio apklausa

Lietuvos aklųjų biblioteka (Biblioteka skaitantiems savaip)

Ar ir tau trūksta informacijos apie skaitymo sutrikimus? Jei dirbi su skaitymo sutrikimų turinčiais vaikais arba nuolat ieškai informacijos šia tema, užpildyk šią trumpą anoniminę anketą, ir Lietuvos bibliotekų fondai pasipildys taip trokštama literatūra!

Užpildyk apklausą čia!

 

Disleksijos pažinimo savaitės patirtimis kviečiame dalintis socialiniuose tinkluose su grotažyme #GoRedForDyslexia. Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnių – padėkime vaikams gyventi pilnavertį gyvenimą!

Bendrinkite šį įrašą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *